czwartek, 2 sierpnia 2012

W PAJĘCZEJ SIECI / IN THE SPIDER'S WEB (2007)

reżyseria - Terry Winsor
scenariusz - Gary Dauberman
obsada - Lance Henriksen, Emma Catherwood, Lisa Livingstone, Cian Barry, Sohrab Ardeshir, Mike Rogers, Michael Smiley, Jane Perry
kraj produkcji - USA
polska premiera - 07.11.2009
źródło - tv (Tv Puls)

   Grupa dwudziestokilkuletnich turystów przemierza indyjską dżunglę. Gdy jedna z kobiet zostaje ukąszona przez jadowitego pająka, wycieczkowicze zyskują pomoc amerykańskiego lekarza praktykującego w jednej z wiosek. Ten przeprowadza na  dziewczynie tajemniczą operację.
   Film wchodzi w skład liczącej 25 tytułów serii MENEATER, do której należą wybrane horrory zrealizowane dla stacji Sci-Fi Channel. Tytuł sugeruje, że główną atrakcją seansu będą jadowite pająki. I tak jest rzeczywiście, ale do czasu gdy bohaterowie trafiają do wioski zamieszkałej przez doktora Lecorpusa. Odkrywają jego mroczny sekret, a ten nie pozwoli na to, by ktoś więcej się o nim dowiedział. Istotne jest jednak to, że perypetie turystów ogląda się ze znużeniem. Brak tu jakiejś żywszej akcji, a jedynie jej zalążki. Wyjątkiem może być finał filmu, ale czapki z głowy on nie zrywa. Co najwyżej wytwarza trochę napięcia, którego zabrakło we wcześniejszych minutach seansu. Trudno przejąć się też losem turystów, którzy inteligencją nie grzeszą, a dodatkowo są całkowicie bezbarwni.
   Niepocieszeni będą miłośnicy ekranowej przemocy. Ta wypada blado, wszak głównymi sprawcami śmiertelnych zejść bohaterów są niezliczone zastępy pająków, a po nich nie można się spodziewać niczego więcej niż owijania ofiar w kokony. Przyczepić się można też do scenografii, która jest zbyt sterylna jak na środek indyjskiej dżungli.
  Tak naprawdę jedyną wartą wzmianki atrakcją filmu jest udział Lance'a Henriksena (OBCY - DECYDUJĄCE STARCIE, DYNIOGŁOWY, PIRANIA 2: LATAJĄCY MORDERCY)  w roli doktora Lecorpusa. Ten wydaje się jednak lekko znudzony swą rolą jak i pewnie udziałem w tak słabych produkcjach jak ta.
   W PAJĘCZEJ SIECI jest tytułem, który można spokojnie skreślić z listy filmów do obejrzenia. Nie wątpię jednak, że zagorzali koneserzy C-klasowych produkcji i tak po niego sięgną. Jestem jednak pewien, że zapomną o nim wkrótce po zakończonym seansie.
2/10

PLUSY:
- Lance Henriksen
- pomysł na fabułę

MINUSY:
- słaba realizacja
- przeciętne aktorstwo
- irytująca Stacey
- brak strachu, napięcia, klimatu...
- ... i sensu


2 komentarze:

  1. Tani horror może być straszny albo śmieszny - ale gdy staje się nudny wtedy seans przerasta nawet i mnie. Pajęczą Sieć świadomie odpuściłem, o tym filmie nawet nie ma czego napisać. Po prostu jest nijaki. Brawa za wytrwałość.

    OdpowiedzUsuń
  2. fajny film super bez wad :D:D:D:D:d

    OdpowiedzUsuń